Provisional Timetable Last modification: 10/05 · 20:38 h.
¿ Horses Arena   Class Test Ground Jury
  E H C M B
                       
Please, deliver your music for Freestyle in the Show Office or by email (info@centroecuestrecyl.es) asap
                       
Wednesday 9th May 2018            
15:30 17:11 54 Indoor CDI V1 Vet-check CDI Young Horses, Amateur, Small Tour & Medium Tour
Thursday 10th May 2018             54
10:00 10:36 4 Arena 1 CDI 6 Intermediate A [MT] Eliseeva Guerra de Wolff Alonso Verbeek
10:56 11:04 1 Arena 1 CDI 4 Prix St. Georges [AM] Eliseeva Guerra Verbeek de Wolff Alonso
11:04 13:45 17 Arena 1 CDI 5 Prix St. Georges [ST] Eliseeva Guerra Verbeek de Wolff Alonso
                       
9:10 10:46 12 Arena 2 CDI 1 5 years Preliminary   Hess Judet Campos  
11:11 12:31 10 Arena 2 CDI 2 6 years Preliminary   Campos Hess Judet  
12:46 14:06 10 Arena 2 CDI 3 7 years Preliminary Hess Judet Campos    
                       
15:00 17:25 87 Indoor CDI V2 Vet-check CDI Youth clases & Big Tour
18:30 20:06 54 Indoor CDI SC Sound Check  
Friday 11th May 2018             138
9:00 9:42 6 Arena 1 CDI 10 Children Preliminary B Judet   Svalling Eliseeva  
9:45 10:25 5 Arena 1 CDI 11 Ponies Team Svalling   Alonso de Wolff  
10:30 10:38 1 Arena 1 CDI 7 Intermediate I [AM] Eliseeva   Guerra Svalling  
10:38 11:05 3 Arena 1 CDI 14 Intermediate A [U25] Eliseeva   Guerra Svalling  
11:25 14:59 23 Arena 1 CDI 12 Juniors Team Svalling   Campos Hess  
            60'          
16:00 16:36 4 Arena 1 CDI 8 Intermediate B [MT] Alonso Verbeek Judet Guerra de Wolff
16:45 20:52 23 Arena 1 CDI 9 Grand Prix [BT] Alonso Judet Verbeek Guerra de Wolff
                       
8:30 9:33 9 Arena 2 CDN 211 Preliminar 4 años Alonso-M. & © Rabadán & Mérida
9:48 10:04 2 Arena 2 CDN 212 Preliminar 5 años Cabrera & © Rabadán & Mérida
10:04 10:12 1 Arena 2 CDN 213 Preliminar 6 años  Cabrera & © Rabadán & Mérida
10:15 10:31 2 Arena 2 CDN 214 Preliminar 7 años Cabrera & Rabadán Mérida    
10:46 12:53 14 Arena 2 CDN 216 San Jorge Alonso-M.   Cabrera Rabadán  
13:08 14:17 8 Arena 2 CDN 215 Clásica 1 Alonso-M.   Mérida Rabadán  
14:22 14:58 4 Arena 2 CDN 217 Intermedia A Mérida   Alonso-M. Cabrera  
            50'          
15:48 17:27 11 Arena 2 CDN 218 Gran Premio Mérida   Alonso-M. Cabrera  
17:42 20:53 22 Arena 2 CDI 13 Young Riders Team Eliseeva   Hess Campos  
Saturday 12th May 2018             143
8:45 12:19 23 Arena 1 CDI 22 Juniors Individual Campos   Judet de Wolff  
12:34 13:46 8 Arena 1 CDI 24 Intermediate II [U25] Campos   Alonso Guerra  
            60'          
14:46 15:28 6 Arena 1 CDI 20 Children Team Svalling   Eliseeva Guerra  
15:48 18:59 22 Arena 1 CDI 23 Young Rider Individual Eliseeva   Svalling Guerra  
            40'          
19:39 20:27 6 Indoor CDI 18 Intermediate I Freestyle [ST] Svalling Hess Guerra Eliseeva Judet
20:37 22:17 10 Indoor CDI 19 Grand Prix Freestyle [BT] Hess Campos Svalling Eliseeva Judet
                       
8:40 9:52 9 Arena 2 CDN 227 Juveniles 0* Equipos Mérida   Cabrera Alonso-M.  
10:07 10:47 5 Arena 2 CDN 226 Infantiles Equipos Alonso-M.   Mérida Cabrera  
10:52 11:08 2 Arena 2 CDN 228 Juveniles Equipos Alonso-M.   Mérida Cabrera  
11:08 11:40 4 Arena 2 CDN 225 Alevines Equipos Alonso-M.   Mérida Cabrera  
11:55 12:58 9 Arena 2 CDN 221 Final 4 años Mérida & © Alonso-M. & Cabrera
13:13 13:29 2 Arena 2 CDN 222 Final 5 años Mérida & © Alonso-M. & Cabrera
13:29 13:37 1 Arena 2 CDN 223 Final 6 años Mérida & © Alonso-M. & Cabrera
13:40 13:48 1 Arena 2 CDN 224 Final 7 años Mérida & Cabrera Alonso-M.    
            50'          
14:38 16:06 11 Arena 2 CDI 15 5 years Final   Alonso Verbeek Hess  
16:26 17:38 9 Arena 2 CDI 16 6 years Final   Hess Alonso Verbeek  
17:58 19:18 10 Arena 2 CDI 17 7 years Final de Wolff Alonso Verbeek    
19:33 20:13 5 Arena 2 CDI 21 Ponies Individual Alonso   Verbeek de Wolff  
Sunday 13th May 2018             130
9:00 11:31 17 Indoor CDI 31 Young Rider Freestyle Guerra   Judet Svalling  
11:51 14:22 17 Indoor CDI 30 Junior Freestyle Svalling   Guerra Judet  
14:37 15:09 4 Indoor CDI 29 Ponies Freestyle Judet   Svalling Guerra  
                       
8:45 9:57 9 Arena 2 CDI 25 Intermediate I [ST] Eliseeva de Wolff Verbeek Alonso Campos
9:57 10:06 1 Arena 2 CDI   Intermediate II [MT] Eliseeva de Wolff Verbeek Alonso Campos
10:26 12:29 12 Arena 2 CDI 27 Grand Prix Special [BT] Campos de Wolff Alonso Verbeek Eliseeva
12:49 14:01 8 Arena 2 CDI 32 Grand Prix 16-25 [U25] Campos Alonso de Wolff Verbeek Eliseeva
14:16 14:58 6 Arena 2 CDI 28 Children Individual de Wolff   Campos Verbeek  
                       
8:00 10:04 13 Arena 3 CDN 232 Intermedia I Cabrera   Mérida Rabadán  
10:19 10:51 4 Arena 3 CDN 235 Alevines Individual Alonso-M.   Rabadán Cabrera  
10:54 11:34 5 Arena 3 CDN 236 Infantiles Individual Alonso-M.   Rabadán Cabrera  
11:49 13:01 9 Arena 3 CDN 231 Clásica 2 Mérida   Alonso-M. Rabadán  
13:16 14:28 9 Arena 3 CDN 237 Juveniles 0* Individual Mérida   Alonso-M. Cabrera  
14:28 14:44 2 Arena 3 CDN 238 Juveniles Individual Mérida   Alonso-M. Cabrera  
14:59 15:35 4 Arena 3 CDN 233 Intermedia B Cabrera   Alonso-M. Rabadán  
15:38 17:08 10 Arena 3 CDN 234 Gran Premio Especial Rabadán   Mérida Alonso-M.